Plemeno Highland Cattle
Highland cattle, nebo také Skotský náhorní skot je převážně masné plemeno pocházející ze skotské vrchoviny z oblasti vřesovišť v centrálním Skotsku. Plemeno je malého tělesného rámce s dlouhou srstí plášťového zbarvení od žluté, přes šedou, hnědou, tmavě hnědou až po černou. Mohou se vyskytovat i jedinci žíhaní. Charakteristickým znakem pro toto plemeno jsou široce rostoucí dlouhé rohy.
Už z povahy plemene, které bylo podrobeno intenzivnímu šlechtění a z tvrdých podmínek, ve kterých bylo vyšlechtěno, lze odvodit některé typické vlastnosti tohoto skotu. K takovýmto vlastnostem nepochybně patří skromnost, nenáročnost, dobré zdraví a vynikající pastevní a mateřské schopnosti. Plemenitba jde téměř výlučně přirozenou cestou.
V našich podmínkách se toto plemeno chová téměř výlučně pro chutné a kvalitní maso. Odolnost tohoto plemene umožňuje mít skot celoročně venku a proto je z hlediska chovu poměrně nenáročné.
Novinka!!!
V roce 2014 jsme rozšířili chovné stádo o nového plemenného býka a pět mladých jalovic. Všichni noví členové rodiny mají průkazy původu do minimálně třetí generace v PK The Highland Cattle Society.
   
Orag Samhach of The May
Plemenný býk pro sezónu 2014/2015

 
Naše stádo
Farma Strachovice se zabývá chovem plemene Highland Cattle již od roku 2005. V současnosti čítá naše stádo přes 30 kusů. Oba plemenní býci, kteří se v našem stádu vystřídali, byli hodnocení jako "elita rekord". Naše stádo má téměř všechny barevné varianty plemene Highland Cattle, a to zbarvení black, dun a brown. Náš skot je celoročně venku v ohradách s přístřešky. Plemenho Highland Cattle máme výhradně na maso či do chovu.
Na prodej
Na Farmě Strachovice se ročně narodí 15 až 20 telátek. Některá z nich jsou každoročně na prodej. Pokud chcete telátko koupit, volejte prosím +420 728 050 673.
img.PNG        img.PNG        img.PNG
© Copyright 2013 Farma Strachovice